
ZESPÓŁ

Grupa Kawuś Music Project powstała w czerwcu 2016 roku z inicjatywy gitarzysty, producenta i managera zespołu Norberta Śliwy. Norbert zaprosił do udziału w projekcie muzyków szczecińskich i stargardzkich, z którymi współpracował w Stargardzkiej Orkiestrze Jazzowej. Do października 2018 roku zespół działał pod nazwą KaWu'Ś Project, pochodzącą od nazwisk kompozytorów, tj. Koniarski / Wieleba / Śliwa Project. Od listopada 2018 roku zespół funkcjonuje pod nową nazwą Kawuś Music Project, gdyż w składzie pojawił się nowy pianista Alex Marek, który swoją stylistyką gry oraz kompozycjami nadaje nowego brzmienia zespołowi.

Zespół ma w dorobku debiutancki album zatytułowany „Jazz’a vu?”. Płyta powstała pod okiem i uchem polskiego realizatora i producenta Tomasza Łukszy (współpracował m.in. z Bobbym McFerrinem, Nigelem Kennedym czy Frankiem Gambale) oraz Jacka Gawłowskiego, jednego z najlepszych inżynierów dźwięku na świecie, który ma na koncie światową nagrodę GRAMMY za miks płyty "Randy Brecker plays Włodek Pawlik's Night in Calisia" w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album 2013. Wydawcą płyty „Jazz’a vu?”, która ukazała się w lutym 2017 roku, jest stargardzka firma Fronesis Marek M. Kudyba. Jej właściciel jest uznanym znawcą i pasjonatem jazzu, dlatego firma Fronesis rozszerzyła swoją działalność o wydawnictwa płytowe i album „Jazz’a vu?” jest wydawniczą premierą tej firmy. Materiał został zarejestrowany między czerwcem a grudniem 2016 roku w studiu RecPublica w Lubrzy, jednym z najlepiej wyposażonych studiów nagrań w Europie.
Kawuś występował u boku znanych polskich jazzmanów, takich jak Adam Wendt, Maciej Fortuna, Tomasz Grabowy, Grzegorz Grzyb, Jolanta Szczepaniak, jak i europejskich, m.in. z holenderskim trio jazzowym Rogier Telderman Trio czy niemieckim Rainer Schnelle Trio. Muzycy zespołu Kawuś dwukrotnie koncertowali na duńskim festiwalu Osterso Jazz Festiwal oraz podczas Baltic Jazz Regatta na Bornholmie. W muzyce zespołu Kawuś słychać wpływy smooth jazzu, funky, bluesa, fusion i popu. Jest ona jak dobra, aromatyczna kawa, którą słuchacz może się delektować. Każda kolejna wonna porcja dźwięków, kolor frazy, wprowadza w dobry nastrój, niezależnie od pory dnia.
AKTUALNY SKŁAD ZESPOŁU

Michał Koniarski - trębacz, muzyk sesyjny, pedagog, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu Filia w Szczecinie na Wydziale Instrumentalnym, specjalność trąbka.
Band leader Stargardzkiej Orkiestry Jazzowej oraz Big Bandu PSM I i II st. w Stargardzie, ekspert portalu "Trumpeters.pl". Obecnie pracuje jako nauczyciel trąbki w PSM I st. w Szczecinie oraz PSM I i II st. w Stargardzie. Od 2007 roku pełni również funkcję hejnalisty Miasta Szczecin. Prywatnie ojciec trójki dzieci, pasjonat kawy.
Czynny uczestnik wielu kursów mistrzowskich oraz warsztatów obejmujących zarówno muzykę klasyczną, jak i rozrywkową prowadzonych m.in. przez Macieja Fortunę, Piotra Schmidta, Romana Grynia, Igora Cecocho, Adama Wendta, Wojciecha Niedzielę, Zbigniewa Wrombla, Marcina Jahra, Newman Tylor Bakera, Jose Torresa. W 2015 roku nagrał płytę "Pieśni Kaszubskie na Jazzowo" z sekstetem jazzowym "Solid Blue" ze Szczecina z koncertu na żywo w Studiu Koncertowym S1 Radia Szczecin. Koncertował w kraju i za granicą (Niemcy, Dania). Współpracował z Filharmonią Szczecińską, Zamkiem Książąt Pomorskich, Teatrem Polskim w Szczecinie oraz zachodniopomorskimi placówkami edukacyjno-kulturalnymi.
Norbert Śliwa – gitarzysta, muzyk sesyjny, producent i manager muzyczny. Z zespołami, z którymi współpracował (Poland, Sunguest) oraz solowo odbył trasy koncertowe w kraju i za granicą (Niemcy, Wielka Brytania, Dania, USA). Laureat licznych konkursów: m.in. zwycięstwo w eliminacjach do festiwalu FAMA i udział w festiwalu FAMA w Świnoujściu, zwycięstwo w konkursie muzycznym Radia ABC i seria koncertów w szczecińskim klubie ROYAL JAZZ, trzecie miejsce w Internetowym Ogólnopolskim Festiwalu ROCKOWISKO w Kątach Wrocławskich, występy na Międzynarodowym Festiwalu „Song of Song‘s” w Toruniu, laureat Złotej Dziesiątki w II Szczecińskim Festiwalu Muzycznych Talentów. Doceniany kompozytor i producent, za utwór „Drzwi” (którego Norbert jest autorem tekstu i muzyki) w wykonaniu zespołu POLAND, który znalazł się na płycie CD „Oko Proroka” wydanej przez program telewizyjny FRONDA, zebrał bardzo pochlebne recenzje dziennikarzy muzycznych z profesjonalnego muzycznego magazynu „Gitara i Bas”, gdzie podkreślone jest profesjonalne brzmienie partii gitarowych zaaranżowanych i wykonanych przez Norberta. Uczestnik warsztatów jazzowych Stowarzyszenia Jazz Poznań z improwizacji jazzowej prowadzonych przez dr. hab. Macieja Fortunę. Dorobek płytowy Norberta: „Oko Proroka” wydana przez Fronda TVP, „Coraz bliżej nieba” wydana przez RUaH Paganini, „Labirynt” zespołu Sunguest wydana przez EP.


Alex Marek – pianista, muzyk sesyjny, kompozytor i aranżer. Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie na Wydziale Jazzowym w klasie fortepianu u Joanny Gajdy. Uczestnik warsztatów muzycznych prowadzonych m.in. przez Newman Tylor Bakera, Piotra Wojtasika, Piotra Barona.
Zdobywca i uczestnik wielu konkursów muzycznych, m.in: I miejsce w konkursie Improwizacji Jazzowej organizowanego przez Zachodniopomorskie Forum Artystyczne w 2018 roku; III miejsce w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zespołów Kameralnych w 2017 roku; I miejsce w V Szkolnym Konkursie na Aranżację Kolęd organizowanego w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w 2015 roku; Wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Improwizacji Jazzowej w Gorzowie Wlkp. w 2013 roku.
Przemysław Czaplicki – saksofonista altowy, muzyk sesyjny, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Poznaniu o specjalności saksofon jazzowy. Dorobek artystyczny:
- "Pieśni Kaszubskie na Jazzowo" z sekstetem jazzowym "Solid Blue" ze Szczecina z koncertu na żywo w Studiu Koncertowym S1 Radia Szczecin (2015/2016). Płyta nagrana na zlecenie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Szczecinie,
- liczne koncerty za granicą, m.in. w Brukseli i w Niemczech z Big Bandem Krefeld, często u boku uznanych muzyków, takich jak Hans Peter Selentin,
- laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej w Warszawie w roku 2011.
Uczestnik licznych warsztatów jazzowych w Chodzieży, Lesznie, Poznaniu i Szczecinie prowadzonych przez Piotra Barona, Newmana Taylora Bakera i Reggie Moora.
Posiada tytuł licencjacki filologii germańskiej na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest również nauczycielem zapisu nutowego Braille'a dla uczniów niewidomych w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Szczecinie.


Marcin Rakowski – perkusista, muzyk sesyjny, pedagog, absolwent PSM I i II st. w Stargardzie oraz Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Instrumentalnym o specjalności perkusja u profesora Jorge Luisa Valcarcela Gregoria. Obecnie student I roku studiów magisterskich na tej samej uczelni. Laureat dwóch I miejsc (w kategorii: vibraphone, snare drum) oraz II miejsca (w kategorii: marimba) podczas „Filadelfia Festival The Musical City of Europe”. Laureat dwóch I nagród na konkursie Miniatura 2017 w Akademii Sztuki w Szczecinie oraz półfinalista międzynarodowych konkursów perkusyjnych w Poznaniu i Opolu.
Stypendysta artystyczny Prezydenta Miasta Stargard oraz Rektora Akademii Sztuki w Szczecinie. Uczestnik Międzynarodowych Warsztatów Orkiestrowych, a także warsztatów perkusyjnych w Żaganiu, Stargardzie, Poznaniu, Szczecinie i Opolu prowadzonych przez m.in.: prof. Jeana Geoffroya, prof. Markusa Leosona, prof. Johna Becka, Se-Mi Hwange, Shoko Sakai, Josse Torresa, Nypi Noya’e, Cezarego Konrada, Dano Soltisa.
Występował na jednej scenie z artystami, takimi jak: Jimek, Kaliber 44, Miuosh, Jose Manuel Alban Juarez (Manolo), Atom String Quartet, Jolanta Szczepaniak, Zbigniew Wrombel, Marcin Jahr, Huub Claessens, Paul Gaugler oraz Sonia Petrovna. Współpracował z Filharmonią Szczecińską, Operą na Zamku, Filharmonią Gorzowską, Cameratą Stargard, orkiestrą Akademii Sztuki w Szczecinie oraz orkiestrą Międzynarodowych Młodzieżowych Warsztatów Muzycznych. 28 IX 2018 roku wraz z orkiestrą Opery na Zamku wykonał światową prapremierę współczesnej francuskiej opery „Guru” Laurenta Petitgirarda. Ma na koncie również liczne koncerty i recitale w kraju, m.in. UMFC w Warszawie, Akademia Muzyczna w Katowicach, Gdynia Arena oraz za granicą, m.in. w Niemczech, Danii i Włoszech.
Zdzisław Rakowski – muzyk multiinstrumentalista i pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Instrumentalnym o specjalności perkusja. Nauczyciel w klasie perkusji w PSM I st. w Choszcznie i PSM I i II stopnia w Stargardzie. Dorobek pedagogiczny Zdzisława został doceniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który dwukrotnie nagrodził go odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Do najsłynniejszych uczniów Zdzisława należą: Grzegorz Grzyb (jeden z czołowych perkusistów jazzowych w Polsce), Piotr Maślanka (perkusista Michała Bajora) i Michał Pawłowski (perkusista Orkiestry Symfonicznej w Katowicach). Uczestnik licznych warsztatów perkusyjnych w Żaganiu, Szczecinie, Bydgoszczy, Poznaniu prowadzonych przez Se-Mi Hwange, Shoko Sakai, Hosse Torresa, Nypi Noya’e, Cezarego Konrada i Dano Soltisa. Organizator cyklicznego Ogólnopolskiego konkursu perkusyjnego w Stargardzie. Koncertował w kraju i za granicą, m.in. w Szwajcarii, Danii, Niemczech.


Tomasz Grabowy - gitarzysta basowy, muzyk sesyjny, pedagog. Pierwszym znanym zespołem współtworzonym przez muzyka był kwartet „Funky Groove” (od 1994 r.). Z formacją tą brał udział we wszystkich polskich festiwalach jazzowych (Jazz Jamboree, Summer Jazz Days, Jazz nad Odrą i in.).
Od 1995 roku Tomasz jest członkiem grupy Walk Away. Pod tym szyldem muzyk odbył wiele tras koncertowych z gwiazdami jazzu światowego formatu: Mino Cinelu, Frank Gambale, Erick Marienthal, Randy Brecker, Bill Evans, Dean Brown, Bob Malach. Jako niezależny muzyk współpracował również z: Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Krystyną Prońko, Dave Samuels (ex Spyro Gyra), Henrym McCoullough (ex Joe Cocker). Z tym ostatnim brał udział w trzech trasach koncertowych na terenie Irlandii.
Obecnie Tomasz współpracuje ze Zbigniewem Lewandowskim, Mike Russel Band, MFA Kera Band, Trio Marka Radulego, Zbyszek Jakubek Kwartet, Trio Artura Lesickiego oraz autorskim projektem (wraz z Miłoszem Rutkowskim) – Vibraslap.
Od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w ankietach czasopism muzycznych (m.in.: nagroda w kategorii Najlepsza Sekcja Rytmiczna oraz Płyta Roku 2002 – Go to Chechua Mountain - Funky Groove - ankieta magazynu Gitara i Bas, oraz tytuł najlepszego zespołu jazzu elektrycznego – Funky Groove - w ankiecie czasopisma Jazz Forum 2003).
Od 2006 roku jest nauczycielem w klasie gitary basowej Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (www.szkolajazzu.wroclaw.pl).
Jest autorem książki instruktażowej dla basistów „Moja Basówka” (2009 rok). Od wielu lat prowadzi warsztaty muzyczne między innymi w Bolesławcu – Blues nad Bobrem. Od sierpnia 2017 roku współpracuje także z szczecińsko-stargardzkim zespołem Kawuś Music Project.